Вступ

Це опис того, як зробити поліедр із «передостаннього» модуля. Цей модуль з самого початку був описаний в книзі Джей Ансілла Lifestyle Origami , і він приписує цей модуль Роберту Нієлю. Я навмисне пропустив ту частину, яка розповідає, як саме скласти модулі разом — купуйте книгу, або зрозумійте це самостійно. Це досить очевидно. П’ятикутний модуль піднімається прямо з книги (хоча я зрозумів, що працювати з папером розміром 3×4 значно легше, ніж 4×4), але інші – це мої власні хитрощі…

Примітка про розрізання та клей. У трикутних та квадратних модулів, як показано на малюнку, є розрізи. Вони не обов’язкові — ви можете використовувати внутрішні складки для досягнення цієї мети (тобто вкладки, які ви вставляєте, були б або занадто довгими, або широкими в іншому випадку). Коли ви використовуєте внутрішні складки, вкладки стають товстими, і для того, щоб скласти модулі разом, необхідно більше терпіння. Крім того, отриманий багатогранник часто виявляється менш стійким. Однак вибір за вами. Якщо ви більше турбуєтесь про чистоту форми мистецтва, аніж про стійкість багатогранника, то ви досягнете своєї мети. Я рекомендую додекаедр і усічений ікосаедр як чудові моделі, які дуже стабільні без розрізів чи клею.

Цей метод створення модулів має безліч варіацій, крім тих , що показані тут. Все, що вам потрібно — це калькулятор з тригонометричними функціями, і ви можете зрозуміти їх самотужки. Крім твердих тіл Платона та Архімеда, я зробив декілька інших варіантів: ромбічний додекаедр, ромбічний триаконеедр, численні призми і антипризми, стелла октангула, великий і менший стеллідований додекадр, фігуру із 5 тетраедрів, фігуру із 5 октаедрів та ін. Якщо вам цікаво, я можу описати модулі, хоча це буде нешвидко. Зображення більшості з них доступні за адресою http://www.cs.utk.edu/~plank/plank/origami/origami.html.

Описані нижче номери багатогранників, представлені фотографіями твердих тіл Архімеда в книзі Фуазе Unit Origami. А в книзі Origami for the Connoisseur Карахари/Такахами також є фотографії цих багатогранників, але з іншою нумерацією.

Я не включив модулі для восьмикутників або декагонів. Я зробив восьмикутні, але вони вийшли досить незграбні, а це означає, що отримані багатогранники не можуть існувати в тому самому будинку що і кішки, без допомоги клею чи револьвера. Якщо ви не можете зрозуміти, як зробити восьмикутні або декагональні модулі, надішліть мені електронний лист, і я складу діаграми.

Якщо вас цікавлять багатогранники, я б рекомендував почитати Polyhedron Models Веннінгера, Shapes, Space and Symmetry Холдена, а також математичну обробку Regular Polytopes Кокстера. На веб-сторінці http://www.mathconsult.ch/showroom/unipoly/index.html є чудові зображення універсальної поліедрів.

Модульний орігамі міститься в багатьох книжках орігамі. Тут можна знати вищезгадані книги Фуеза і Казахари, а також 3-D Geometric Origami Гурквітца і Kusudama Ямагучі. Джаннін Мозелі винайшла неймовірно простий модуль для великої більшості і меншості стальованих додекаедрів. Якщо вам цікаво дізнатися більше про цей модуль, повідомте мені, і я знайду для вас більше.